Automobilní školy a studijní programy

Baví vás rychlá auta s nadupanými motory? Žijete ve světě motorek a motokár, nenecháte si ujít žádný závod v motokrosu? Pak možná zvažujete, že se z vašeho koníčka stane životní cesta. Pokud toužíte po kariéře v automobilovém nebo motoristickém průmyslu, v našem článku najdete pár užitečných tipů.

Existují světoznámé školy, které se zabývají převážně technickými obory, jako například UTI ve Spojených státech. Tato škola nabízí studijní programy v oblasti automechaniky, během studia se student naučí diagnostikovat, provádět údržbu a opravy tuzemských i zahraničních automobilů. Díky studijnímu programu získáte zkušenosti s řešením problémů všeho druhu s využitím nejmodernějších analyzátorů motoru, ručních skenerů a dalších počítačových diagnostických zařízení.

Stejná škola pak jako jediná v zemi nabízí studijní program pod záštitou NASCAR. V rámci hlavního studijního plánu se dozvíte vše, co potřebujete vědět, abyste mohli pracovat se širokou škálou vozidel. Na hlavní program můžete navázat patnácti týdenními přípravnými kurzy NASCAR, kde se naučíte základy o závodních motorech a aerodynamice.
Další americká škola Clemson University nabízí studijní programy v oblasti motoristického sportu. S historií, která pokrývá téměř dvě desetiletí, Clemson Motorsports může pochlubit více než 50 absolventy, kteří pracují na všech úrovních motoristického průmyslu v každé sérii a to jak v USA, tak v zahraničí. Škola se zaměřuje na poskytování zkušeností studentům, a to ve všech aspektech motoristických odvětví s primárním důrazem na podnikání, komunikaci, strojírenství, marketing a sportovní vědy.

Česká republika se také pyšní významnými školami v automobilovém odvětví. Jako příklad můžeme uvést Automobilní a technickou školu v Českých Budějovicích s více než čtyřicetiletou tradici výuky oborů v oblasti autoopravárenství. Škola je současně jednou z největších a nejlépe vybavených škol, vyučujících automobilní a strojírenské obory, nejen v rámci jihočeského regionu, ale v rámci celé České republiky. Mimo jiné se věnuje vzdělávání dospělých, rekvalifikačním kurzům a kvalifikačním zkouškám. Žáci této školy se pravidelně zúčastňují odborných soutěží, například v soutěži Automechanik Junior, Automobileum, Enersol nebo Formule 1.