Výhody instalace palubní kamery do auta

Pojištění vozu se vám vyplatí

Kamery do auta nebo-li palubní kamery jsou malé, efektivní a nízko nákladové přístroje, které stále více motoristů po celém světě instaluje do svých aut. Palubní kamery nabízejí řidičům pocit bezpečí a chrání je v případě dopravní nehody. Pokud na silnici nastane nepříznivá dopravní situace, kamera funguje jako černá skříňka v letadle – dění kolem poctivě zdokumentuje a poskytne podrobný záznam o tom, co se přesně odehrálo. Tyto informace se mohou ukázat jako velmi cenné, pokud se jedná o vymáhaní pojistného, jelikož poskytují nezvratný důkaz o tom, která strana je na vině. I když kamery se nejčastěji instalují právě pro případ autonehody, palubní video záznamník má mnoho dalších výhod. Kamera vám pomůže ušetřit peníze, což znamená, že auto kamery jsou rychle návratnou investicí.

Svatý klid při parkování

Jednou z výhod na míru vyrobených auto kamer ve srovnání s jinými typy digitálních videozařízení je, že často zahrnují G-Shock technologie, které jim umožní odhalit náhlé a prudké pohyby vašeho vozidla, které jsou běžné při nárazu. Tato funkce jim také umožňuje detekci incidentů v době, kdy je vůz zaparkovaný a prázdný, což znamená, že můžete zachytit všechny nárazy do vašeho auta, i když nejste ve vozidle. Opět platí, že tato funkce nabízí jistotu, že pokud dojde k poškození vašeho auta na parkovišti, můžete se dožadovat spravedlnosti a odhalit viníka, aniž byste opravu museli zaplatit sami nebo dlouze čekat na náhradu škody od pojišťovny.

Potrestejte piráty silnic

Na neštěstí ne všichni řidiči na silnicích dbají na bezpečnost, tak jak bychom mohli doufat. Většina řidičů na českých silnicích překračuje povolenou rychlost, používá za jízdy mobilní telefony a nebezpečně předjíždí. V tomto seznamu bychom mohli pokračovat do nekonečná. Zřejmé je, že silnice jsou mnohem nebezpečnější, než tomu bylo před deseti lety. Jedním ze způsobů boje proti tomuto znepokojujícímu chování je zachyceni nezodpovědných řidičů na video a následné zveřejnění videa na internetu.