Motorsport závody v České republice

Pro všechny nadšence do motorsportu přinášíme kalendář motoristických závodů, které se konají v České republice.

Mistrovství České republiky v rally 2016

  • Rally Šumava Klatovy (29.‐30.04.)

Již 51.ročník oblíbené soutěže v oblasti motorismu, organizované Pošumavským auto moto klubem. Do startovní listiny se jako první zapsaly dva vozy továrního týmu Škoda Motorsport, jedno z vozidel bude mít za volantem úřadujícího domácího šampióna Honzu Kopeckého.

  • Czech Krumlov Rally44. Rally Český Krumlov (28.‐29.05.)

Přestože motoristické soutěže nejsou olympijským sportem, Rally Český Krumlov se zařadilo do projektu Jižní Čechy olympijské. Přihlášku na prestižní závod můžete vyplnit i elektronicky. V rámci doprovodného programu se od 28.května na výstavišti v Českých Budějovicích budou konat závody modelů soutěžních aut.

  • Agrotec Petronas Rally Hustopeče (17.‐19.06.)

Letošní ročník soutěže se uskuteční v jihomoravských Hustopečích a stane se tak již tradičně součástí českého šampionátu. Během závodu dojde k propojení asfaltových a šotolinových tratí, na které jsou diváci již zvyklí.

  • Rally Bohemia Mladá Boleslav (01.‐03.07.)

Rally Bohemia bude letos již po druhé součástí FIA Mistrovství Evropy v rally historických automobilů, Mezinárodního Mistrovství České republiky v rally, Mistrovství České republiky v rally

historických automobilů a též závěrečným závodem Regional Rally Cupu. Mimo těchto závodních částí se odehraje divácky velmi oblíbená show Rally Legend.

  • Barum Czech Rally Zlín (26.‐28.08.)

Jedna z nejvýznamnějších motoristických soutěží v České republice se letos uskuteční již po šestačtyřicáté. Dlouholetým partnerem zlínské soutěže je výrobce pneumatik společnost Barum, což se projevilo i na přezdívce soutěže, jíž se laskavě říká ‘Barumka’. Stejně jako každý rok, se v srpnu do Zlína vydají desítky tisíc motoristických nadšenců. Celá rally bude zahrnovat 230 km rychlostních zkoušek s asfaltovým povrchem, přičemž nejvzdálenější místo je od centra soutěže pouze 50 km daleko.

  • Rally Příbram (30.09.‐01.10.)

Rally Příbram se v roce 2016 vrací do automobilové soutěže. Nad letošním ročníkem 37. SVK Rally Příbram převzalo záštitu i samotné město Příbram, které v letošním roce oslaví 800 let od svého vzniku.