Motoristické asociace v České republice

Autoklub Czech RepublicV tomto článku se budeme podrobně zabývat Autoklubem České republiky – samostatným suverénním spolkem zájemců o motorismus v České republice. Autoklub České republiky (nebo-li zkrátka AČR) je také členem Českého olympijského výboru, Rady sportovní reprezentace ČR a Rady pro sport Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Základní principy činnosti Autoklubu

Autoklub České republiky je tvořen různými motoristickými kluby a jejich členy. Nejvyšším výkonným orgánem Autoklubu je Prezídium, které je voleno každé 4 roky. Jednotlivé činnosti klubu se řídí pomocí vytvořených asociací, svazů a federací. Za celkové fungování Autoklubu a jeho jednotlivých asociací, svazů a federací zodpovídá Prezídium. Na základě rozhodnutí příslušných mezinárodních organizací, Autoklub ČR je jako jediný oprávněn řídit danou oblast motoristického a nemotorového sportu v České republice.

Členství v Autoklubu

Autoklub České republiky nabízí několik variant členství. Klubové členství je určeno pro ty, kteří chtějí působit jako aktivní členy určitého klubu AČR. Členství klubové individuální je pak určeno pro osoby, které nechtějí být aktivním členem určitého klubu AČR, ale tento klub podporují a/nebo se podílí na činnosti klubu, zejména v oblasti organizace, pořádání a zabezpečení sportovních podniků a dalších akcí. Každý člen Autoklubu se může spolehnout na nonstop pomoc dispečinku, příjezd a práci mechanika v místě nehody, přistavení náhradního vozu nebo zprostředkování ubytování v případě nepojízdného vozu, a to zcela zdarma! Řada dalších služeb – zapůjčení náhradního vozu nebo odtah do nejbližšího servisu – je pak členům poskytovaná za symbolický roční poplatek.

Informativní web Autoklubu

Na webových stránkách Autoklubu se můžete blíže seznámit s jeho činností, včetně informace pro úplné začátečníky, kteří o motorsportu teprve sní. K dispozici všem návštěvníkům je podrobná organizační struktura Autoklubu, jeho etický kodex, informace o členství a také aktuální zprávy a novinky z uspořádaných akcí. Zájemci můžou nakouknout do fotogalerií z rally a závodů nejen v České republice, ale i v zahraničí. Pokud patříte mezi opravdové nadšence do motorsportu, můžete se chopit příležitosti a zkusit se ucházet o práci v Autoklubu.