Kde najdete všechny druhy příslušenství na motorsport

Baví vás závodění a rychlá auta? Není divu, většina mužské populace patří mezi nadšence do motorsportu. Ale co když po skončení závodu zjistíte, že auto není v pořádku a některé součástky jsou poškozené? Závodění na prašné cestě možná znamená největší přísun adrenalinu, ale veškerý prach a špína ohrožují ventily a olejové trubice v motoru. Už vás nebaví složitě hledat všechny základní součástky a náhradní díly pro váš závodní vůz? Je na čase, abyste se dozvěděli pár zásadních informací o příslušenství pro motorsport.

  • Silikonové brzdové hadice. Extrémní teplo, stoupající z motoru vašeho auta, je špatné pro brzdové hadice. Dokonce i kontakt s oleji a rozpouštědly, ozonem a plísní je může dost ohrozit. Je důležité, abyste si pořídili hadice, které můžou odolat vysokým a nízkým teplotním extrémům. S rozvojem technologií nyní můžete najít lehké a flexibilní typy hadic, například vyrobených ze silikonu.
  • Tepelně odolné lepidlo. Pokud ve voze potřebujete něco rychle opravit, takové lepidlo je pro vás nejlepší volbou. Tepelně odolná lepidla jsou vhodná pro teploty v rozmezí -30 až 260 stupňů Celsia.
  • Nářadí. Velká poptávka je po kompaktních ručních nýtovačkách, které se vejdou do těsných úložných prostor. Speciální, nárazy tlumící design pro rychlou instalaci matic, šroubů a kovových vložek, je také docela užitečný. Tyto soupravy jsou opravdu nezbytné při opravě malých, ale kritický problémů na závodních automobilech.
  • Čistící a leštící prostředky. Závodní vozy jsou neustále vystavené prachu a nečistotám. Kombinace špíny a vysokých teplot může zablokovat určité části motoru a značně snížit výkon vašeho vozu. Důležité je také udržet vaše auto v čistotě, aby jste za špinavým čelním sklem neztratili přehled o průběhu závodu.
  • Další užitečné příslušenství. Můžete se rozhodnout pro střešní žaluzie z uhlíkových vláken, které pomáhají odstranit škodlivé jedovaté plyny z kokpitu a snižují teplotu až o 50 stupňů. Pro lepší viditelnost můžete také využít speciální sítě na okna