Motorsport v Česku je úžasná podívaná

Kdo ještě nebyl na Rally, ať zvedne ruku. Asi tak by mohla vypadat úvodní hodina tělocviku v České republice. Motorsport sice není tak úplně spjat s tělovýchovou, na druhou stranu je však fyzička pro motorsport absolutně nutná a ranní příprava sportovních nadšenců je něco, co by nemělo chybět v žádné škole.

Konec konců, motorsport v České republice má poměrně bohatou historii a každý rok se v naší republice konají seriály ať už v silniční rally, závodech do vrchu nebo i méně známé “fichtl” cupy, kde se na startovní čáře srovnají amatérští závodníci na strojích, které horko těžkou jedou do kopce.

Česká špička motorsportu

Jména jako Loprais nebo Abraham jsou už notoricky známá. Stálice českého motorsportu ukazují malým závodníkům, že se mohou dostat do světových seriálů a šlapat na paty těm nejlepším jezdcům světa. Co by to pak bylo za rodiče, kdyby občas nevzali kluka alespoň na nějakou tu Barum Rally? Zvuky burácejících motorů, vůně benzinu a všudepřítomný adrenalin se zapsaly do paměti nejednoho malého závodníka.

Kam vyrazit za motorsportem v roce 2017

* 12h The Most Trabant – velká paráda a promenáda na Mosteckém autodromu
* Rally Český Krumlov
* Pražský Rallysprint
* Barum Rally
* Brno MotoGP 2017
* Edda Cup
* Maveric Rescue Euro Cup
* Open Challenge Praha offroad
* Rychvaldský pohár offroad hala Bospor

Co si vzít na závody?

Není nic horšího, než přijet na závody nepřipraven. Každý fanoušek motorsportu dobře ví, že taková sportovní událost si vyžaduje svoje přípravy – a to nejen u závodních týmů, ale také u lidí na tribunách a mezích v okolí tratě. Co si na takové závody vzít s sebou?

* Deštník
* Křeslo
* Chladící box s adekvátní náplní odpovídající osazenstvu a chutím
* Opalovací krém
* Kvalitní záznamovou aparaturu
* Dalekohled
* Dobrou náladu

Nezbývá než popřát dostatek času na cestování za oblíbenými závodními seriály a mnoho zábavy při sledování sportovního klání, při kterém nejen jezdcům mnohdy tuhne krev v žilách. Sportu zdar!