Kariéra v motorsportu: jak najít práci a připravit se na pohovor

Rád bych se pochlubil nedávno zhlédnutým webinářem pod názvem “Práce ve sportu”. Webinář se zabýval jen několika málo tématy, ale inspiroval mě k vytvoření cyklu článků ohledně kariéry v motorsportu. Jak by se někdo mohl dopracovat ke splnění svého snu a získat práci závodního řidiče? Pokud přemýšlíte o kariéře řidiče, měli byste se dokonale připravit na samotné závodění a také byste se měli aktivně věnovat hledání práce, což spočívá v pravidelném projížděni pracovních nabídek. Jedná se o dvě základní věci, které jsou nezbytné pro splnění vašeho cíle.

Jako v každém jiném odvětví, abyste práci v motorsportu získali, musíte vědět, na základě jakých kritérií zaměstnavatel rozhoduje. Vyplatí se být dopředu dobře připraven a provést důkladnou analýzu pracovního trhu. Pokud víte, po čem touží zaměstnavatel, můžete si vylepšit životopis na základě předem daných požadavků, což vaši šanci na získaní práce jen zvýší. Na příklad, zajímáte se o práci v závodním týmu a jak tak pročítáte pracovní nabídku za nabídkou vidíte, že u většiny se vyžaduje znalost AutoCadu. Takže je vám hned jasné, že nejdřív musíte absolvovat přípravný kurz na AutoCad, než se o tu práci budete ucházet.

Co se týká samotného procesu hledání práce, musíte zapojit všechny možné zdroje. Výborným pomocníkem je webová stránka indeed.com, která dokáže prohlédat Internet na základě vámi uvedených klíčových slov. Zkuste začít slovním spojením “motoristický sport” nebo “motorsport”, relativní výsledky možná získáte i když budete hledat “závodění”. Ani bych nedoporučoval upřesňovat geografickou lokalitu, vsadím se, že podobných pracovních nabídek bude v České republice výrazně miň než v Evropě nebo Americe.

Po několika hodinách strávených hledáním se vám snad podaří vyčlenit pár pracovních nabídek, které odpovídají vaším představám. Zbývá už jen porovnat požadavky zaměstnavatelů s vašimi zkušeností. Pokud vám něco chybí, nezoufejte, je dost času na to, se naučit něco nového a potřebnou zkušenost získat. Přeji hodně štěstí s hledáním!