Drift – nejrychleji rostoucí odvětví světového motorsportu

Mladší hráči závodních počítačových her znají Drift velice dobře díky herní sérii Need for Speed. Velice oblíbená závodní disciplína odehrávající se v ostrých zatáčkách japonských hor nabrala na popularitě tolik, že se s ní touto cestou seznámilo široké publikum. Z ilegálních závodů vyhrazených pouze uzavřeným skupinám lidí se tak stal módní trend.

Stručná historie driftu

Dnes je drifting populárním sportem a na internetu lze nalézt bezpočet videozáznamů se strhujícími záběry našlapaných sportovních vozů, pod nimiž se životnost pneumatik přibližuje nule závratnou rychlostí. Na popularitě sportu přidalo i historicky první sportovní klání v této disciplíně na území USA v roce 1996 v Kalifornii. Netrvalo dlouho a v roce 2002 nastartoval driftovací šílenství i první evropský závod v Turwestonu. Trend se roznesl i na tak vzdálený kontinent jako Austrálie. Stačí začít hledat a pozorný fanoušek si najde svůj program jednoduše.

Drift online je trendy

Drift si získal svoji popularitu z velké míry díky pokroku, který se odehrává napříč lidskou činností. Například i jiná forma zábavy – kasino – se pomalu přesouvá z kamenného světa do světa internetu a hráčská komunita se globalizuje. Dnes je tak celkem běžné hrát ipad Hrací Automaty stejně jednoduše, jako sledovat online přenos ze závodů. Ačkoliv sledování těchto závodů nebo hra na automatech z domova má jisté nedostatky, i přesto si tyto činnosti získaly srdce televizních diváků a hráčů hazardních her. Není divu, je totiž snadnější si zábavu vyhledat na internetu a užívat si ji v pohodlí domova.

Ve srovnání s ostatními závodními disciplínami počínaje formulí F1 a konče závody NASCAR jsou statistiky neúprosné – zatímco ostatní sporty klesají na atraktivitě pro návštěvníky i pozorovatele v televizi, drift zažívá zlaté období. Není se čemu divit. To se prostě musí vidět – řidiči sportovních vozů dostávají automobily do závratných otáček a vybírají zákruty s takovou dovedností, že se nejednomu divákovi zvedne husí kůže.