Léto se zvukem nadupaných motorů

Léto v České republice je plné závodních událostí. Milovníci adrenalinové zábavy, rychlých aut a benzínu mají jedinečnou šanci si užit dovolenou ve svém vlastním duchu. Mohou navštívit Barum Rally ve Zlíně, zúčastnit se setkání automobilových veteránů v Karlových Varech nebo v Kutné Hoře, nebo si vychutnat atmosféru světoznámého závodu na brněnském Masarykově okruhu. Tak neváhejte a vydejte se na cestu za vůní benzínu!

Brno Grand Prix

Grand Prix České republiky, které je součástí Mistrovství světa silničních motocyklů, se na brněnském Masarykově okruhu koná již od roku 1965. Tato akce do hlavního města jižní Moravy Brna každoročně přitahuje čtvrt milionu fanoušků z celého světa. Tento rok je o turnaj také velký zájem ze strany jak domácích, tak i zahraničních fanoušků, kteří se již těší na setkání s jezdci. Závodit se bude jak v královské třídě MotoGP, stejně tak i v nižších kategoriích Moto2 a Moto3. Brněnský závod obvykle poskytuje náznak o tom, jak celý šampionát dopadne. Vskutku, za posledních sedm let jen jednou budoucí MotoGP mistr světa nezvítězil na Masarykově okruhu!

Zlín Barum Rally

Další pozoruhodnou motoristickou událostí letní sezóny je tradiční Barum Rally ve Zlíně. Její 46. výročí je součástí mezinárodní soutěže FIA ERC. Největším lákadlem “Barumky”, což je česká přezdívka akce, je super rychlostní zkouška přímo v ulicích Zlína. Rodiště podnikatele Tomáše Bati je atraktivní turistickou lokalitou hned z několika jiných důvodů. Muzeum obuvi nebo pozoruhodné architektonické dílo, Baťův mrakodrap, rozhodně stojí za návštěvu.

Závodní veteráni v akci

Série závodů starožitných aut – Česká Hero Ride – nabízí atraktivní ukázku tři po sobě jdoucí víkendy v srpnu. Prvním z nich je Carlsbad Veteran Rally (1.-3. srpna), který kromě světoznámého lázeňského města Karlovy Vary také zamíří do jiného lázeňského střediska – Jáchymov. Za tímto závodem bude následovat Riviéra severu (8.-10. srpna), který své účastníky zavede do severních Čech a jejích pamětihodných lokalit, jako je město Liberec, Ještěd s jeho vysílačem nebo zámek Sychrov.